Aktuálně :

Starší žáci navštěvující školní družinu před Vánoci soutěžili v psaní vlastních básní : 

            1. Místo – Sárinka Oktábcová:

Vánoční nálada

Cinkají nám zvonečky,

provoní nám domečky.

Dneska máme stromečky,

Pod stromečkem dárečky.

Rozsvítí nám světýlka,

Dědy berla Mrazilka.

Ježíšek nám do domu,

Přinese dobrou náladu.

 

2. Místo Tomášek Šilhan:

Vánoce přicházeji

Vánoce přicházejí, děti se smějí.

A táta křičí, že je náledí.

Na youtube jsou vánoční speciály,

Vánoční nálada panuje mezi námi.

Rolničky cinkají,

Andělé koledy zpívají.

Pod stromkem jsou dárečky,

K obědu jsou párečky.

 

3.Místo Barunka Soukupová, Eliška Lacmanová Nikol Pondělíčková:

Vánoční rýmy:

Dneska máme štědrý den,

Dneska se nám splní sen.

Máme hezké domečky,

Zazvoní nám zvonečky.

Napečeme vánočky,

Budeme mít rolničky.

Krásné Vánoce všem. 

 

Školní družina Každý týden knihovnu navštěvují děti z obou oddělení školní družiny místní školy. Děti si pečlivě vedou čtenář- ské deníčky a zakreslují si nebo zapisují vše, co se v knihách dozvěděly. Podle nádherných deníčků soudím, že je práce s knihami opravdu baví. Jsou velice všímavé a šikovné. Neunikne jim žádná zapeklitá situace z děje.

 

 

 

Čtení Obra Dobra 

Děti ze školní družiny Masarykovy základní školy chodí do knihovny číst knihu s názvem Obr Dobr od populárního autora Roalda Dahla. Obr Dobr je dokonce zfilmovaný a 1.září 2016 proběhla jeho premiéra v kinech. Děti jsou velmi všímavé a pamatují si každý detail z knihy. Na závěr celého čtení pak shlédnou film a budou tak moci porovnat rozdíly mezi knihou a filmem. Už teď ale vědí, že do knihy se vejde mnohem více než do samotného filmu. 

 

Vyhlášení nejlepšího dětského čtenáře v knihovně.

Poslední školní týden se v knihovně konalo vyhlášení nejlepšího čtenáře a cena za nejlepší čtenářské deníky. Děti za své práce dostaly menší ceny a diplomy. Po celý školní rok docházela do naší knihovny školní družina. Děti zde četly a vedly si čtenářské deníky, do kterých si poctivě zapisovaly a malovaly. Během školního roku se děti naučily do knihovny chodit a k mému překvapení se i některé těšily, až budou číst a zapisovat si do deníčku. Jsem moc ráda, že tato spolupráce se školní družinou funguje a že se v dnešní době najdou děti, které se na těší.


 Družina v knihovně 

21. 11. 2013 bylo v knihovně opravdu veselo a hlučno. Děti s družiny zde zpívaly karaoke. Sice jsem měla problém se zapojením a už to vypadalo, že z toho nic nebude, ale nakonec se to povedlo a mohlo se začít zpívat. Děti to dost bavilo a možná nám z některých vyroste opravdu pěvecký talent. Užili jsme si spoustu legrace a njejvíce se zpívala píseň HOLKY Z NAŠÍ ŠKOLKY. Je fajn že písně naší generace zaujmou i dnešní děti. Určitě si karaoke znovu brzy zopakujeme.